سنگ های چاکرا چگونه عمل می کنند؟ آیا سنگ ها دارای انرژی و توان درمانی هستند و می توانند از صاحبان خود محافظت کنند و به آنها قدرت های ویژه ای دهند؟آیا از تاثیر سنگ ها بر چاکراها مطلع هستید؟آیا نحوه استفاده از آنها و انواع آنها را می شناسید؟چگونه با استفاده از سنگ ها چاکراهای خود را فعال نماییم؟

در جهان بسیاری از مردم بر این باورند که سنگ ها توانایی نگه داشتن مقدار زیادی انرژی و توان درمانی را دارند زیرا میلیون ها سال طول می کشد تا بلورها و سنگ های قیمتی در زیر زمین شکل بگیرند.آیا این مورد صحت دارد؟ همراه ما باشید تا پاسخ این سوالات را به خوبی درک نمایید.


هر روزه افراد بیشتری به دنبال یافتن مزایای بالقوه بلورها و سنگ ها هستند.از گذشته های دور پادشاهان، افراد قدرتمند وهمچنین ماجراجویان زیادی به دنبال گونه های مختلفی از سنگ ها بوده اند و همچنین روایت های ثبت شده حقیقی بسیاری از قدرت و تاثیر سنگ ها در تاریخ به ثبت رسیده است که همه ما تعدادی از آنها را شنیده یا خوانده ایم.

این دیدگاه گسترده وجود دارد که برخی از بلورها و سنگها حاوی انرژی ارتعاشی بالایی هستند، که می تواند به شما منتقل شود و تعادل انرژی ها را در شما برقرار کند و یا آنها را افزایش دهد.مطمئنا این موارد اشتباه نیستند زیرا اولا بصورت شهودی قابل لمس هستند مانند بسیاری از شیوه های درمانی دارویی یا تراپی ها که هنوز دلیل علمی و ثبت شده ندارند اما تاثیر مثبت آنها باعث تایید آنها شده است و از طرفی نیز سنگ ها همیشه تاثیر چندبرابری خود را با نوع باور کاربر خود نشان می دهند و این مورد نیز در تمامی شیوه های درمانی مشهود است زیرا علم روز نیز ارتباط بین قلب و مغز و همچنین تاثیر باورها در نتایج را تایید می نماید.

حالا در این بین تاثیر شگفت انگیز برخی سنگ ها بر چاکراها و همچنین رفع مسدودی آنها و بازیابی انرژی های معنوی و همچنین افزایش انرژی های جسمی این اشتیاق به استفاده از سنگ ها و بلورها را چندین برابر می نماید.

چاکراها مهمترین مراکز انرژی شما محسوب می شوند و سنگهای قیمتی واقعاً می توانند به شما در بازیابی انرژیهای معنوی خود در این گردابهای انرژی کمک کنند.


آیا می دانستید هر چاکرا توسط سنگهای چاکرا و کریستال های خاصی قابل تعادل و بهبود است.

در این مقاله ، من می خواهیم لیستی از سنگهای خاص چاکرا، که برای تسریع در روند بهبود چاکراها شناخته می شوند، به شما ارائه دهیم.امیدوارم از آنها لذت ببرید و نتایج استفاده از آنها را با ما و سایر همراهان احساس حضور به اشتراک بگذارید.

هدف این مقاله کمک به شما در انتخاب سنگهایی است که بیشتر در روند بهبودی و بازیابی چاکراها طنین انداز هستند و حتی ممکن است در آینده با آنها شبکه بلوری چاکرای خود را بسازید!

بیایید با نگاهی به این نمودار رنگی چاکرای رنگارنگ در زیر شروع کنیم:

جدول سنگ های هفت چاکرا

اگر تازه شروع به یادگیری ترتیب چاکراها کرده اید بدانید که این نمودار بیانگر تمام سنگ های هفت چاکرا نیست و تنها یک سری از سنگ های مناسب را نشان می دهد همانطور که که در ادامه این مطلب باز هم با سنگ های متفاوتی آشنا خواهید شد.

هدف لیست زیر نیز این است که به شما کمک کند تا هر چاکرا و مطابقت رنگ آن را بهتر تجسم کنید:

چاکرای اول – چاکرای ریشه | Molladhara – قرمز

چاکرای دوم – چاکرای ساکرال | Svadhishthana – نارنجی

چاکرای سوم – چاکرای خورشیدی Plexus | مانیپورا – زرد

چاکرای چهارم – چاکرای قلب | Anahata – سبز

چاکرای پنجم – چاکرای گلو | Vishuddha – آبی روشن / فیروزه ای

چاکرای ششم – چاکرای چشم سوم | Ajna – نیلی

چاکرای هفتم – چاکرای تاج | Sahasrara – بنفش یا سفید

حالا ممکن است از خود بپرسید: چه رابطه ای بین رنگهای چاکرا و سنگهای چاکرا وجود دارد؟


پاسخ ساده است: اکثریت قریب به اتفاق سنگهای این لیست همان رنگ مرکز چاکرای مربوطه را دارند!

بدیهی است که برخی موارد استثنا در اینجا وجود دارد (به عنوان مثال ، برخی از سنگهای چاکرای ریشه سیاه هستند و همچنین رز کوارتز یکی از بهترین بلورها برای تعادل چاکرای قلب شما است)، اما بیشتر اوقات، می توانید این قانون ساده رنگ ها را دنبال کنید و سنگ چاکرای خود را انتخاب کنید.

چگونه سنگ چاکرای مناسب خود را انتخاب کنیم؟

ممکن است از تعداد سنگهای قیمتی موجود در لیست این مقاله احساس سردرگمی کنید اما باید بدانید تعداد بسیار بیشتری از این سنگ ها برای هر چاکرا موجود است، اما با این وجود جای هیچ نگرانی نیست.

که یکی از بهترین راه ها برای چیدن سنگ های مناسب این است که از شهود خود استفاده کرده و به سراغ مواردی بروید که بیشتر احساس جذب آنها را می کنید.

در اینجا چند نکته مفید در مورد چگونگی انتخاب سنگ چاکرای مناسب بری شما همراهان عزیز احساس حضور آورده شده است:

مواردی را که مورد توجه شما قرار گرفته اند بلافاصله انتخاب کنید.

سعی کنید سنگ را شخصاً معاینه کنید و آن را برای چند ثانیه در دست بگیرید.

آیا درخشش و بافت سنگ قیمتی را دوست دارید؟

وقتی آن را در دست می گیرید چه حسی دارید؟

اگر در حین معاینه احساس سوزن سوزن شدن، هیجان دارید این سنگ قطعاً برای شما مناسب است!

اگر فرصت بررسی دقیق سنگ چاکرای فیزیکی را ندارید ، کاملاً مطابق ظاهر و احساس قلب خود باشید.

نحوه استفاده از سنگهای چاکرا

هیچ روش صحیح یا نادرستی خاصی برای استفاده از سنگهای چاکرا وجود ندارد. با این حال ، ما قصد داریم به شما چند ایده خلاقانه در مورد چگونگی قرار دادن آنها به عنوان بخشی از برنامه روزانه خود ارائه دهیم:

-با بلورهای خود مراقبه کنید.

این احتمالاً روش مورد علاقه بسیاری برای استفاده از سنگهای چاکراست (مخصوصاً در هنگام مراقبه تمرکز). ایده اصلی در اینجا این است که سنگ (ها) را در دست خود نگه دارید یا آنها را نزدیک خود قرار دهید و در طول جلسه کل توجه خود را به یک مرکز خاص چاکرا معطوف کنید.

-سنگ ها را روی بدن فیزیکی خود قرار دهید (و آنها را در 7 نقطه چاکرا قرار دهید).

این یک روش بسیار محبوب است که اغلب در طول درمان جامع معروف به بهبود کریستال استفاده می شود. در طول جلسه، شما به طور معمول به پشت دراز می کشید ، به مدت 20-30 دقیقه استراحت می کنید، و اجازه می دهید درمانگر کریستال شما جادو کند.

-سنگهای چاکرای خود را به عنوان نوعی جواهر بپوشید.

این روش راحت ترین روش استفاده از سنگ های چاکرا در نظر گرفته می شود ، زیرا آنها را همیشه به صورت دستبند ، گردنبند ، انگشتر یا گوشواره خواهید داشت.

در صورت تمایل می توانید از وب سایت احساس حضور برای  تهیه برخی از این محصولات خاص دیدن کنید.

-در زمان استحمام از آنها استفاده کنید.

این روش ممکن است نیاز به کمی تحقیق داشته باشد، زیرا سنگهای خاصی ممکن است خاصیت خود را تغییر دهند و در نتیجه نباید با آب تماس داشته باشند.

-شبکه زیبای کریستال چاکرای خود را بسازید.

شبکه های کریستالی بسیار قدرتمند هستند زیرا اغلب هندسه مقدس را برای بهبود خواص درمانی بلورهای چاکرای شما ترکیب می کنند.

این احتمالاً روش پیشرفته تری برای استفاده از سنگهای چاکرا است و بعداً می توانید بیشتر در باره آن مطالعه نمایید و یا در آینده نزدیک مطالب احساس حضور را دنبال نمایید چون قطعا به آن خواهیم پرداخت.

سنگهای چاکرا چیست

اکنون که می دانید چگونه بهترین سنگهای چاکرا را انتخاب کرده و چگونه از آنها استفاده کنید ، بیایید با محبوب ترین سنگهای قیمتی هر مرکز چاکرا آشنا شویم.

همه سنگهای چاکرا از نظر خواص ، ترکیبات معدنی و بار انرژی زا بی نظیر هستند.

برخی از سنگهای قیمتی ذکر شده در زیر جهانی تر از بقیه هستند و می توان از آنها برای تعادل چند چاکرای استفاده کرد.

سنگهای چاکرای ریشه


چاکرای ریشه (مولادهارا) در پایه ستون فقرات قرار دارد و با انرژی، بقا، پایداری، راحتی و امنیت همراه است. عنصر آن زمین است و رنگ اصلی آن قرمز است، با این وجود برخی از سنگهایی که با فرکانس انرژی چاکرای اول مطابقت دارند سیاه هستند.

می توانید در اینجا درباره سنگهای قیمتی و بلورهای چاکرای ریشه بیشتر بدانید.

حال ، بیایید نگاهی به برخی از بهترین سنگها بیندازیم تا چاکرای ریشه شما متعادل شود.

 1. جاسپر قرمز

رنگهای معمول: معمولاً قرمز ، زرد ، نارنجی ، قهوه ای ، سبز و به ندرت آبی.

کمک به: اعتماد به نفس، شجاعت، زمین، ثبات، جریان انرژی.


این یک سنگ جادویی از زمین و ثبات است، که راحتی، امنیت، قدرت و تعادل شما را فراهم می کند.

Red Jasper به شما کمک می کند تا با ایجاد یک فرکانس پایدار منطبق با Molladhara، دوباره با انرژی زمینی خود ارتباط برقرار کنید.

جاسپر سرخ همچنین یکی از بهترین بلورها برای کمک به شما در بیدار کردن مار کوندالینی است، که در پایه ستون فقرات شما قرار دارد ، در مرکز چاکرای ریشه است.

2.کارنلین

رنگ های معمول: نارنجی ، قرمز ، زرد ، قهوه ای و چند رنگ دیگر.

کمک به: شجاعت ، انگیزه ، قدرت ، اعتماد به نفس ، غلبه بر آسیب های گذشته ، نشاط ، تعادل انرژی.

 

این رنگ در سایه های زیبای قرمز و نارنجی وجود دارد و یکی از بهترین سنگ ها برای کمک به شما در غلبه بر ترس عمیق و افزایش شجاعت و قدرت است.

کارنلین قرمز به شما این امکان را می دهد که بر اهمال کاری غلبه کنید و سطح اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

 1. ابسیدین

رنگهای معمولی: سیاه و سفید اما در قهوه ای ، سبز و به ندرت در آبی ، قرمز ، نارنجی یا زرد نیز موجود است.

کمک به: محافظت ، جریان انرژی ، شجاعت ، اعتماد به نفس ، تصمیم گیری ، وضوح ، زمین.

 

این یک سنگ پاک کننده قدرتمند است که از ویژگی های خاصیت محافظتی و زمینی برخوردار است.

Obsidian سیاه می تواند به شما کمک کند تا احساسات منفی مانند ترس، استرس و عصبانیت را که اغلب در داخل چاکرای ریشه شما محبوس هستند ، آزاد کنید.

 1. سنگ خون

رنگهای معمولی: بدن سبز تیره با لکه های قرمز تا نارنجی.

کمک به: محافظت ، جریان انرژی ، شجاعت ، اعتماد به نفس ، تصمیم گیری ، وضوح ، زمین.

سنگ سبز زیبا و خاکی با لکه های قرمز مانند خون. این یک سنگ محافظ و پایه ای بسیار قدرتمند است که در تقویت انرژی، شهامت و عزم شما مفید است. اگر در طول انجام هر یک از فعالیت های بدنی به استقامت بیشتری نیاز دارید و با بیدار کردن چاکرای ریشه ای خود از طریق ورزش کار می کنید، سنگ خون یک انتخاب عالی است.

 1. تورمالین

رنگهای معمولی: سیاه اما در تمام رنگهای دیگر طیف نیز وجود دارد.

کمک به: آزاد شدن تنش، جریان انرژی، اعتماد به نفس، غلبه بر ترس، محافظت، زمین.


این یک سنگ محافظ قدرتمند و یکی از بهترین محافظ ها در برابر انرژی های منفی است. تورمالین سیاه همچنین یک سنگ زمینی و تقویت کننده عالی است، که می تواند به شما کمک کند تا از شرایط چالش برانگیز زندگی عبور کرده و ارتباط بهتری با انرژی زمین برقرار کنید. این سنگ اغلب در آیین های پاکسازی و تصفیه استفاده می شود.

حالا تعداد دیگری از سنگ های مناسب و مفید چاکرای ریشه: کوارتز دودی، هماتیت، گارنت

سنگهای چاکرای ساکرال

چاکرای ساکرال (Svadhishthana) در قسمت تحتانی شکم واقع شده است و با احساسات، رابطه جنسی، لذت، اجتماعی بودن و احساسات همراه است. عنصر آن آب است و رنگ اصلی آن نارنجی است.

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد سنگ های قیمتی چاکرای ساکرال کسب کنید.

حال ، بیایید نگاهی به برخی از بهترین سنگها بیندازیم تا چاکرای حفره شما متعادل شود.

 1. کارنلین نارنجی

رنگ های معمول: نارنجی ، قرمز ، زرد ، قهوه ای و چند رنگ دیگر.

کمک به: باروری ، جنسی ، قدرت ، شجاعت ، خلاقیت ، اعتماد به نفس ، غلبه بر آسیب های گذشته ، نشاط ، تعادل انرژی.

اعتقاد بر این است که این سنگ زیبا با آوردن شادی ، لذت بیشتر و کمک به شما برای روحیه دادن به تمام افراد اطراف خود ، بی علاقگی را کاهش داده و روحیه شما را بالا می برد.

کارنلین همچنین با کمک به شما در داشتن شهامت و قاطعیت بیشتر به شما کمک می کند تا بر بزرگترین ترس خود غلبه کنید.

کارنلین نارنجی محرک خوبی برای گردش هوا در بدن شما است ، که می تواند به شما در بهبود جریان انرژی و تشویق اکسیژن رسانی بهتر تمام سلولهای بدن کمک کند.

 1. توپاز طلایی

رنگهای معمول: قهوه ای ، زرد یا خاکستری در حالت طبیعی (درمان نشده).

کمک به: رهایی از افسردگی ، خوشبختی و خوش بینی ، خلاقیت ، تجلی آرزوها ، خوش شانسی و خوش شانسی.

این سنگ زرد خیره کننده به شما کمک می کند تا احساسات خود را متعادل کنید و خلاقیت خود را افزایش دهید (یک سنگ جواهر عالی برای هنرمندان و نوازندگان). توپاز طلایی یک بلور عالی برای تقویت اعتماد به نفس شما ، کاهش ترس ، عصبانیت و اضطراب است. از نظر جسمی اعتقاد بر این است که هضم و متابولیسم شما را بهبود می بخشد.

 1. چشم ببر

رنگ های معمولی: طلایی ، قهوه ای و قرمز قهوه ای.

کمک به: شادی و خوش بینی ، خوش شانسی ، محافظت ، غلبه بر ترس و اضطراب ، انگیزه ، رابطه جنسی.

چشم ببر یکی از بهترین سنگ ها برای تعادل بخشیدن به انرژی های زنانه و مردانه در درون شما و باز کردن قوه خلاقیت شماست. الیاف براق این سنگ قیمتی ، خوشبختی و موفقیت شما را افزایش می دهد و به شما این امکان را می دهد که بهتر به لحظه کنونی متصل شوید و از چیزهای ساده زندگی لذت ببرید. از نظر جسمی می تواند به شما در کاهش سرعت متابولیسم و بهبود هضم غذا کمک کند.

 1. کلسیت نارنجی

رنگهای معمولی: خالص بدون رنگ است ، اما تقریباً می تواند هر رنگ باشد.

کمک به: شادابی ، خوشبختی و خوش بینی ، خودآگاهی ، بهبود آسیب های گذشته ، رابطه جنسی ، سلامت عاطفی.

کلسیت نارنجی یک سنگ باورنکردنی برای تعادل احساسات و از بین بردن علائم اضطراب و ترس است.

تقویت کننده و پاک کننده انرژی قوی است. این سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند و تمام سموم را از بدن فیزیکی و پر انرژی شما خارج می کند.

 1. سیترین

رنگهای معمولی: از زرد و نارنجی تا قهوه ای خاکی.

کمک به: اعتماد به نفس ، خوشبختی و خوش بینی ، خلاقیت ، ابراز وجود ، تجلی خواسته ها ، ثروت و شکوفایی.

سیترین طلایی کریستالی از موفقیت و خوشبختی است، که به شما کمک می کند زندگی خود را با اشتیاق بیشتری ادامه دهید. اعتقاد بر این است که اعتماد به نفس، وضوح و معنی بیشتری را در زندگی شما ایجاد می کند. همچنین می تواند به شما کمک کند تا در زندگی انعطاف پذیرتر باشید، از شهود خود پیروی کنید و گذشته ای را که دیگر به درد شما نمی خورد رها کنید.

حالا تعدادی دیگر از سنگ های مناسب و مفید چاکرای ساکرال: امپریال توپاز، کهربا، مس، اوپال، سنگ ماه، وانادینیت، فیروزه، فلوریت به رنگ سبز آبی، مس

سنگهای چاکرای خورشیدی یا سولار پلکسوس

Solar Plexus Chakra (مانیپورا) در بالای ناف قرار دارد و با قدرت، شخصیت، عزم و عزت نفس همراه است. عنصر آن آتش است و رنگ اصلی آن زرد است.

برخی از سنگهای چاکرای شبکه خورشیدی نیز می توانند برای چاکرای حفره شما استفاده شوند.

می توانید در اینجا درباره سنگهای چاکرای شبکه خورشیدی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

حال ، بیایید نگاهی به برخی از بهترین سنگها برای تعادل چاکرای شبکه خورشیدی بیندازیم.

 1. کهربا

رنگهای معمولی: زرد ، نارنجی ، قرمز قهوه ای و گاهی سبز ، آبی یا سیاه.

کمک به: اعتماد به نفس ، تصمیم گیری ، تعادل عاطفی ، صبر ، تمرکز ، وضوح ، تسکین استرس و اضطراب

کهربا یک سنگ ارگانیک است که میلیون ها سال پیش از رزین(صمغ) خشک شده درختان ایجاد شده است. کهربا ارتباط قوی با خورشید و زمین دارد و اغلب موجودات ارگانیسم و مواد گیاهی را با خود حمل می کند.

کهربا انگیزه شما را به روشی متعادل افزایش داده و اعتماد به نفس، خوش بینی و رفاه شما را تقویت می کند. کهربا سنگ قیمتی برای سلامتی و یک تصفیه کننده طبیعی قدرتمند است، که می تواند به شما در بهبود تمام بیماری های بدن مرتبط با چاکرای شبکه خورشیدی کمک کند.

 1. توپاز طلایی

رنگهای معمول: قهوه ای ، زرد یا خاکستری در حالت طبیعی (درمان نشده).

کمک به: اراده ، اعتماد به نفس ، شجاعت ، خلاقیت ، بروز آرزوها ، هضم غذا ، خوش شانسی و خوش شانسی.

این یک سنگ سنتی برای شجاعت و بهبود است و می تواند با تقویت اعتماد به نفس شما باعث بهبودی در چاکرای شبکه خورشیدی شود. به شما امکان می دهد ترس ، اضطراب و عصبانیت خود را کنترل کنید. از نظر جسمی اعتقاد بر این است که هضم و متابولیسم شما را بهبود می بخشد.

 1. چشم ببر

رنگ های معمولی: طلایی ، قهوه ای و قرمز قهوه ای.

کمک به: تمرکز ، تصمیم گیری ، موفقیت خوب ، محافظت ، غلبه بر ترس و اضطراب ، انگیزه ، هضم ، نشاط.

چشم ببر یک سنگ قیمتی عالی برای افزایش قدرت، قدرت و نشاط شخصی شما است. این سنگ قیمتی زیبا انرژی و گرما و خوشبینی خورشید را در خود نگه می دارد و می تواند به مثبت بودن شما کمک کند. از نظر جسمی می تواند به شما در کاهش سرعت متابولیسم و بهبود هضم غذا کمک کند.

 1. سیترین

رنگهای معمولی: از زرد و نارنجی تا قهوه ای خاکی.

کمک به: اعتماد به نفس ، شفافیت ، خوشبختی و خوش بینی ، خلاقیت ، ابراز وجود ، بروز آرزوها ، ثروت و شکوفایی.

این کریستال موفقیت و خوشبختی است که به شما کمک می کند زندگی خود را با شور و شوق بیشتری زندگی کنید. اعتقاد بر این است که اعتماد به نفس، وضوح و معنی بیشتری را در زندگی شما ایجاد می کند.

سیترین همچنین می تواند به شما کمک کند تا در زندگی انعطاف پذیرتر باشید، از شهود خود پیروی کنید و گذشته ای را که دیگر به درد شما نمی خورد رها کنید. سیترین را می توان برای شبکه خورشیدی و چاکرای خاجی استفاده کرد.

 1. پیریت

رنگهای معمولی: زرد برنجی، مشکی قهوه ای و گاها طلایی رگه دار

کمک به: قدرت ذهن ، اراده ، عزم راسخ ، زمین ، محافظت ، اقناع ، ارتباطات.

پیریت را گاهی اوقات “طلای ابلهان” می نامند زیرا رنگ آن تا حدودی شبیه به یک ناگت طلا است.

پیریت به شما کمک می کند تا مهارت های اقناعی و ارتباطی خود را تقویت کنید. در مواقع سخت، پیریت انرژی و نشاط را برای شما فراهم می کند. همچنین باعث بهبود درک ، حافظه ، توانایی های یادگیری و آگاهی شما خواهد شد.

حالا تعدادی دیگر از سنگ های مناسب و مفید چاکرای خورشیدی: کلسیت طلایی، یاقوت کبود زرد، کوارتز طلایی، هلیودور، طلا،جاسپر زرد، آپاتیت زرد

سنگهای چاکرای قلب

چاکرای قلب (آناهاتا) در وسط قفسه سینه، بالای جناغ قرار دارد و با عشق، پذیرش، شفقت و صداقت همراه است. عنصر آن هوا است.

رنگ اصلی چاکرای قلب سبز است. با این حال ، برخی از سنگهایی که با فرکانس انرژی چاکرای چهارم مطابقت دارند صورتی هستند.

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد سنگ های قیمتی چاکرا قلب کسب کنید.

حال ، بیایید نگاهی به برخی از بهترین سنگها بیندازیم تا چاکرای قلب شما متعادل شود.

 1. رز کوارتز

رنگ های معمولی: صورتی روشن تا صورتی کم رنگ

کمک به: عشق به خود، گذشت، شفقت، روابط، استرس و اضطراب، پاکسازی بلوک های پرانرژی، خوش شانسی.

این کریستال قدرتمند و صورتی با انرژی عشق بی قید و شرط ارتعاش می کند. رز کوارتز اغلب “سنگ قلب” نامیده می شود، زیرا انرژی محبت کننده قلب را در کل هاله شما تحریک می کند.

رز کوارتز بهترین کریستال برای تصفیه قلب است. این سنگ همچنین یک سنگ جهانی برای بازسازی است و می تواند از آن برای بهبود جسمی و روحی استفاده شود. ارتعاش آن مغذی، ملایم ، تسکین دهنده و آرامبخش است.

 1. زمرد

رنگ های معمول: سبز ، سبز-آبی ، زرد-سبز.

کمک به: عشق به خود ، روابط ، باروری ، خوش شانسی ، استرس و اضطراب ، ثروت و شکوفایی.

این سنگ قیمتی زیبا و سبز اغلب “سنگ عشق موفق” نامیده می شود زیرا انرژی بهبود بخشی به چاکرای قلب شما فراهم می کند و تعادل بین شرکای رابطه را برقرار می کند. زمرد اثر آرام بخشی بر احساسات شما دارد و می توان از آن برای بهبود قلب شما پس از یک رابطه ناموفق استفاده کرد.

 1. مالاکیت

رنگ های معمولی: سایه های مختلف سبز.

کمک به: همدلی ، عشق بی قید و شرط ، آلودگی الکترومغناطیسی ، محافظت روانی ، پاکسازی هاله.

این یک سنگ محافظ مسحورکننده و سبز است که به دلیل جذب انرژیهای منفی از هاله شما مشهور است. مالاکیت شما را در ایجاد رابطه ای سالم با خود و دیگران راهنمایی می کند.

مالاکیت دارای انرژی تثبیت کننده مطبوعی است که باعث می شود از نظر عاطفی آرامش و تعادل بیشتری داشته باشید.

 1. رودونیت

رنگهای معمول: صورتی ، صورتی-صورتی تا قهوه ای-قرمز ، قرمز ، خاکستری و زرد.

کمک به: عشق به خود ، روابط ، درد عاطفی ، دلسوزی ، اعتماد به نفس ، خوش بینی ، تمرکز ، تمرکز.

این سنگ صورتی زیبا همچنین به عنوان “سنگ عشق به خود و عشق بی قید و شرط” نیز شناخته می شود ، بنابراین یک سنگ عالی برای بهبود چاکرای قلب شما است. رودونیت احساسات شما را متعادل می کند و از شما در برابر حسادت محافظت می کند.

رودونیت یک سنگ شگفت انگیز است که باید در زندگی شما وجود داشته باشد زیرا باعث شادی ، شفقت ، بهبود و تعادل می شود.

 1. آمازونیت

رنگهای معمولی: سبز روشن ، آبی سبز.

کمک به: مراقبه ، همدلی ، شفقت ، عشق به خود ، شفافیت ذهنی ، روابط ، آلودگی الکترومغناطیسی.

آمازونیت برای ایجاد همدلی و شفقت بسیار برجسته است. این به شما کمک می کند تا آگاه شوید که تنها شما در جهان نیستید که با چالش ها دست و پنجه نرم می کنید.

آمازونیت همچنین یک فیلتر انرژی عالی است. این سنگ می تواند برای شما بسیار مفید باشد ، خصوصاً اگر مرتباً از رایانه، تبلت، تلفن هوشمند یا اجاق مایکروویو استفاده می کنید.

حالا تعدادی دیگر از سنگ های مناسب و مفید چاکرای قلب: آونتورین سبز، پریدوت، کلسیت صورتی، اوناکیت، کلسیت کبالتی، دنبوریت صورتی، لپیدولیت، تورمالین صورتی، یشم

سنگهای چاکرای گلو

چاکرای گلو (ویشودا) در ناحیه گلو واقع شده است و با ارتباط ، بیان ، خلاقیت و الهام همراه است. عنصر آن اتر یا صدا است.

رنگ اصلی چاکرای گلو ، آبی روشن / فیروزه ای است، بنابراین موثرترین سنگها برای متعادل سازی چاکرای 5 معمولاً آبی (روشن) هستند.

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد سنگ های قیمتی چاکرای گلو کسب کنید.

حال ، بیایید نگاهی به برخی از بهترین سنگها برای تعادل چاکرای گلو بیندازیم.

 1. فیروزه

رنگهای معمول: آبی روشن ، آبی آسمانی ، آبی ، آبی سبز ، خاکستری سبز.

کمک به: بیان خود ، ارتباطات ، آسیب های جسمی ، مهارت های رهبری ، استرس و اضطراب ، افسردگی ، حملات وحشت کمک می کند.

این سنگ شگفت انگیز به شما امکان می دهد انرژی خلاقانه را در چاکرای گلو خود افزایش دهید. این سنگ چاکرای گلو را فعال و هماهنگ می کند تا بیان عمیق ترین دانش فرد را ارتقا دهد. فیروزه می تواند به شما کمک کند تا بر کمرویی غلبه کنید و شما را تشویق کند تا با وضوح بیشتری بیان کنید.

 1. عقیق

رنگ های معمولی: در انواع رنگ ها وجود دارد.

کمک به: اعتماد به نفس ، ارتباطات ، وضوح ذهنی ، استرس و اضطراب ، سخنرانی در جمع ، وفاداری.

این سنگ قیمتی نرم و آبی یکی از بهترین سنگهای ارتباطی به حساب می آید. به شما امکان می دهد احساسات واقعی خود را به دیگران ابراز کنید. همچنین می تواند به شما کمک کند با وضوح بیشتری فکر کنید و روی مهمترین موارد تمرکز کنید.

عقیق برای تجزیه و تحلیل خود و کشف مشکلات نامرئی که با سلامت شما مغایرت داشته باشد بسیار مفید است. پذیرش و اعتماد و همچنین بیان حقیقت درونی شما را تقویت می کند.

 1. آکوامارین

رنگهای معمول: آبی روشن ، آبی ، سبز-آبی.

کمک به: سخنرانی در جمع ، اعتماد به نفس ، شجاعت ، ارتباطات ، مراقبه ، وضوح ذهنی ، استرس و اضطراب

این سنگ درخشان و آبی روشن می تواند به شما در غلبه بر ترس از سخنرانی در جمع کمک کند. آکوامارین چاکرای گلو را در حد ظرفیت اصلی خود برای بیان بالاترین و واقعی ترین واقعیت فعال می کند.

این سنگ می تواند به شما کمک کند در شرایط سخت و آشکار و بدون سرخوردگی صحبت کنید. آکوامارین هم برای مردان و هم برای زنان یک سنگ مناسب توانمندسازی است.

 1. کوارتز Aqua Aura

رنگ های معمولی: آبی روشن ، آبی آسمانی.

کمک به: ارتباط ، تحقق خود ، تمرکز ، وضوح ذهنی ، ثروت و شکوفایی ، آگاهی معنوی

هنگامی که اولین بار چشم خود را به کوارتز زیبای آکوآ آورا می گذارید، درخشش آن شما را مسحور می کند.

Aqua Aura به عنوان سنگ موفقیت و همچنین سنگ فراوانی شناخته می شود. کوارتز aqua aura همچنین در درک حقیقت واقعی خود به شما کمک می کند و به شما جرات گفتن حقیقت را می دهد.

 1. کریسوکلا

رنگهای معمول: آبی ، فیروزه ای ، آبی-سبز ، سبز ، سیاه-آبی ، قهوه ای و به ندرت زرد.

کمک به: ارتباط ، ابراز وجود ، گوش دادن ، آگاهی ، تحقق خود ، استرس و اضطراب ، خلاقیت

کرایسوکلا سنگی آموزشی است که ما را به اشتراک عمیق ترین خرد خود ترغیب می کند تا دیگران از تجربیات ما بیاموزند. این را می توان با گوش دادن عاشقانه به یک دوست و ارائه بینش یا عملکرد مربی به یک دانش آموز ، نشان داد.

Chrysocolla سنگی عالی برای کسانی است که می خواهند از نظر روحی و معنوی خود را توسعه دهند.

حالا تعدادی دیگر از سنگ های مناسب و مفید چاکرای گلو: سلستیت، آنجلیت، توپاز آبی، کوارتز آبی، سودالیت، کلسیت آبی، کیانیت آبی، آمازونیت

سنگهای چاکرای چشم سوم

چاکرای چشم سوم (Ajna) در وسط پیشانی قرار دارد و با شهود ، شفافیت ، مراقبه و اعتماد همراه است. عنصر آن نور است.

رنگ اصلی چاکرای چشم سوم نیلی است که ترکیبی از آبی و بنفش است. اکثر سنگهای چاکرای ششم یا آبی تیره یا بنفش هستند.

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری درباره سنگ های قیمتی چاکرای چشم سوم کسب کنید.

حال ، بیایید نگاهی به برخی از بهترین سنگها بیندازیم تا چاکرای چشم سوم شما متعادل شود.

 1. آمیتیست

رنگهای معمولی: بنفش کمرنگ ، بنفش عمیق ، سیاه و بنفش.

کمک به: مراقبه ، آگاهی معنوی ، شهود ، شفافیت ذهنی ، استرس و اضطراب ، تمرکز ، خلاقیت ، توانایی های روحی.

آمتیست سنگ قیمتی شفاف و بنفش که برای چاکرای چشم سوم بسیار عالی است. آمتیست ذهن شما را نرم می کند و روحیه شما را بالا می برد. این یک سنگ عالی برای بهبود یادآوری رویاها ، رویاهای شفاف و فرافکنی است. آمتیست همچنین یک سنگ محافظ قدرتمند است.

 1. لاجورد

رنگ های معمولی: نیلی ، آبی ، سبز-آبی ، بنفش-آبی.

کمک به: مراقبه ، آگاهی معنوی ، شهود ، توانایی های روحی ، رویای شفاف ، طرح ریزی اختری ، استرس و اضطراب ، شانس.

یک سنگ محافظ است که می تواند به شما کمک کند با (راهنمای روح) Spirit Guides خود تماس بگیرید و چشم سوم خود را باز کنید. بلوک های روانی را تشخیص می دهد و انرژی را به منبع خود برمی گرداند. یک پاک کننده قدرتمند از انسداد انرژی است. لاجورد توانایی های روحی شما را باز می کند، یادآوری رویای شما را بهبود می بخشد و شما را در سفر معنوی هدایت می کند.

 1. یاقوت کبود

رنگهای معمول: آبی ، آبی تیره ، بنفش ، صورتی ، زرد ، نارنجی و سبز.

کمک به : مراقبه ، تحقق خود ، آگاهی معنوی ، شهود ، شفافیت ذهنی ، تصمیم گیری ، بیان خود ، ثروت و رفاه.

این سنگ قیمتی آبی آسمانی سنگ عقل و فعال سازی روانی قلمداد می شود. یاقوت کبود آبی تیره به شما این امکان را می دهد که به سطح هوشیاری عمیق تری دسترسی پیدا کرده و در مسیر معنوی خود باقی بمانید.این  سنگ باعث افزایش شهود ، آگاهی ، شفافیت ذهنی و بازگرداندن تعادل انرژی در چاکرای چشم سوم می شود.

 1. سودالیت

رنگهای معمولی: آبی با رگهای سفید.

کمک به: شفافیت ذهنی ، مدیتیشن ، ابراز وجود ، ارتباطات ، خودآگاهی ، تعادل عاطفی ، توانایی های روانی ، خوش شانسی و ثروت کمک می کند.

Sodalite در تعیین هدف و جهت زندگی شما به شما کمک می کند. این به عنوان یک راهنما در سفر شخصی شما عمل می کند ، به شما اجازه می دهد تا در تجربه رشد معنوی جذب شوید.

سودالیت یک سنگ قیمتی است که منطق و شهود را با هم ادغام می کند. این سنگ غده صنوبری(پینه آل) و چشم سوم را تحریک می کند ، که به مراقبه عمیق  شما کمک می کند.

 1. آنجلیت

رنگهای معمولی: بی رنگ ، آبی روشن ، خاکستری سفید ، خاکستری آبی ، بنفش ، صورتی روشن ، مایل به قرمز ، قهوه ای.

کمک به: آگاهی معنوی ، توانایی های روحی ، فرافکنی ، استرس و اضطراب ، بصیرت ، تله پاتی.

رنگ های آبی روشن آنجلایت بسیار آرامش بخش و آرامبخش هستند. آنها انرژی فرشته ای می تابانند که شما را با شادی عمیق پر می کند. این یک نیروی درمانی ملایم و در عین حال قوی است که می تواند به شما کمک کند تا احساس آرامش کنید.

آنجلیت یک سنگ عالی برای پرورش عمل معنوی شماست ، چیزی که بسیاری از مردم در دنیای امروز با آن دست و پنجه نرم می کنند. این سنگی است که تماس الهی با فرشتگان ، راهنماها و خود برتر شما را امکان پذیر می کند.

حالا تعدادی دیگر از سنگ های مناسب و مفید چاکرای چشم سوم: تانزانیت، آزوریت، کوارتز تانزا آئورا، تورمالین آبی، شاتوکیت، کیانیت آبی، آپاتیت آبی، آزوریت، تانزانیت

سنگ های چاکرای تاج

چاکرای تاج (Sahasrara) در بالای سر قرار دارد و با دانش ، آگاهی ، تحقق و معنویت همراه است. عنصر آن عقل و تفکر است.

سنگ های مرتبط با چاکرای تاج بنفش و سفید (یا شفاف) هستند ، زیرا این دو رنگ اصلی مرکز انرژی هفتم هستند.

می توانید در اینجا درباره بلورهای چاکرای تاج اطلاعات بیشتری کسب کنید.

حال ، بیایید نگاهی به برخی از بهترین سنگها بیندازیم تا چاکرای تاج شما را متعادل کند.

 1. کوارتز

رنگ های معمولی: سفید شفاف ترین رنگ آن است اما در هر رنگ دیگری ظاهر می شود.

کمک به: مراقبه ، گسترش هوشیاری ، ارتباط با راهنماها ، یادآوری از زندگی گذشته ، جلب عشق و رفاه ، جذب انرژی منفی ، تمرکز ، حافظه.

اگر فقط 1 سنگ وجود داشته باشد که می توانید با آن 7 چاکرای خود تحریک و فعال کنید ، باید کوارتز باشد! این سنگ قدرتمند همچنین به عنوان “کریستال بهبود دهنده اصلی” نیز شناخته می شود، زیرا توانایی تعادل و ادغام تمام مراکز انرژی شما را دارد. کوارتز شفاف همچنین با فیلتر کردن همه عوامل حواس پرتی غیر ضروری ، وضوح بیشتری را در ذهن شما ایجاد می کند. این نماد نور سفید مطلق آفرینش است که خود را در زیبایی بلوری آن بیان می کند.

 1. سلنیت

رنگهای معمول: خاکستری – سفید ، قهوه ای – سبز ، زرد مایل به قهوه ای ، مایل به سبز ، خاکستری – سبز.

کمک به: مراقبه ، کار معنوی ، جذب انرژی منفی ، تمرکز ، وضوح ذهنی ، ارتباط با راهنما ، استرس و اضطراب.

این کریستال عالی برای تصفیه نور در هاله شما است. سلنیت شما را با خود برتر و فرشتگان نگهبان شما ارتباط خواهد داد. این امکان را دارد که کانال هایی را به عرصه های بالاتر باز کند و شما را با الهیات ارتباط دهد. این یک سنگ عالی برای استفاده در هنگام مراقبه است ، زیرا اثر آرام بخشی ایجاد می کند.

 1. آمتیست

رنگهای معمولی: بنفش کمرنگ ، بنفش عمیق ، سیاه و بنفش.

کمک به: مراقبه ، آگاهی معنوی ، شهود ، شفافیت ذهنی ، استرس و اضطراب ، تمرکز ، خلاقیت ، توانایی های روحی.


از این سنگ همه کاره می توان برای کار با تمام چاکراهای بالایی شما استفاده کرد زیرا می تواند جریان کلی انرژی چاکرای شما را کنترل کند. این سنگ قیمتی شفاف و بنفش ذهن شما را آرام کرده و روحیه شما را بالا می برد. آمتیست همچنین یک سنگ محافظ قدرتمند است

 1. تانزانیت

رنگهای معمولی: بنفش ، آبی ، آبی عمیق.

کمک به: گسترش آگاهی ، آگاهی معنوی ، مراقبه ، آشکار کردن ثروت و شکوفایی ، تمرکز ، توانایی های روانی.

این یک سنگ قیمتی بسیار نادر و ارزشمند است که فقط در شمال تانزانیا یافت می شود. تانزانیت کل روند بهبود سیستم چاکرا را تقویت کرده و قدرت تجلی شما را افزایش می دهد. ممکن است تهیه آن را در یک موقعیت خاص به عنوان جایگزینی برای الماس در نظر بگیرید.

 1. هولیت

رنگهای معمولی: سفید یا خاکستری روشن همراه با رگه های تیره.

به کمک: مراقبه ، گسترش هوشیاری ، ارتباط با راهنماها ، استرس و اضطراب ، جذب انرژی منفی ، الهام ، خلاقیت.

Howlite هدایایی از خرد و روشنایی عمیق تر به شما ارائه می دهد. این به شما کمک می کند تا به ابعاد بالاتر و از بین بردن حجاب ها و توهماتی که مانع بینایی شما می شوند ، متصل شوید.

Howlite یک سنگ مراقبه کامل است زیرا می تواند به شما در تمرکز ذهن کمک کند. این به شما کمک می کند تا سکون ذهن خود را پرورش داده و حواس پرتی را به حداقل برسانید.

حالا تعدادی دیگر از سنگ های مناسب و مفید چاکرای تاج: سوگلیت، چاروئیت، آمترین، اسپریت کوارتز، آپوفیلیت، الماس هرکیمر، همیمورفیت سفید، کلسیت سفید، توپاز سفید، دانبوریت سفید

نحوه فعال سازی سنگهای چاکرا

در پاکسازی و فعال سازی سنگهای چاکرا اگر بخواهید از آنها برای بهبود استفاده کنید، فرآیند مهمی است زیرا طی این فرایند سنگ ها از شر هرگونه انرژی و اثر منفی خلاص می شوند و کارایی مناسب خود را به دست می آورند.

شما باید به طور مرتب سنگ های خود را تمیز و فعال کنید، زیرا معروف است که آنها انرژی منفی را جذب می کنند (این مورد در طی کار درمانی با آنها آزاد می شود).

همچنین بهتر است پس از خرید سنگ از فروشگاه ، پاکسازی را انجام دهید، زیرا ممکن است این سنگ های چند میلیون ساله توسط افراد مختلف اداره شده و در مسافت های طولانی حمل شده باشند.

اینها برخی از بهترین روش های پاکسازی و فعال سازی سنگ های شما هستند:

+از آب روان یا آب شور استفاده کنید(آب دارای نمک های خالص دریایی و کوهستانی و نمک های غیر صنعتی)

+آن را در معرض نور خورشید قرار دهید

+در ماه کامل آن را بیرون بگذارید

+از یک سنگ قیمتی بزرگتر دیگر استفاده کنید

+آن را در یک شبکه بلوری قرار دهید

+از فرکانس های صدا استفاده کنید (به عنوان مثال ، کاسه تبتی یا استفاده از کلمات معنوی)

لطفاً بخاطر داشته باشید که برخی از این روشها برای سنگهای خاص توصیه نمی شود.

همیشه بررسی کنید که موثرترین راه برای فعال کردن سنگ قیمتی جدید و دوست داشتنی شما چیست!

متأسفانه، نمی توانیم در این پست کوتاه همه چیز در مورد چاکراها و سنگ های قیمتی مربوط به آنها را پوشش دهیم. خبر خوب این است که در آینده نزدیک مطالب مرتبط زیادی در رابطه با چاکراها، ساخت شبکه کریستال چاکراها، معانی رنگ های چاکراها و شیوه فعال سازی و اعتدال آنها منتشر خواهیم نمود پس از شما خواهش می کنیم ما را دنبال کنید و همچنین اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را برای دوستان خوب خود ارسال نمایید.

سنگ های قیمتی و شفابخش بسیار دوست داشتنی هستند و از ابتدا شاهد جهان هستی بوده اند و تا به امروز همراه ما هستند.هرچه بیشتر درباره آنها را بخوانید و درباره آنها یاد بگیرید، بیشتر آنها را دوست خواهید داشت و از توانایی های پنهان آنها قدردانی می کنید.

اگر تجربه ای از استفاده سنگ های قیمتی و درمانی داشته اید در انتهای این مطلب در بخش نظرات با ما و سایر همراهان احساس حضور به اشتراک بگذارید.

 • احساس حضور
 • خرداد 18, 1400
 • 11541 بازدید

7 دیدگاه برای “سنگ های هر چاکرا و نحوه فعال سازی”

 1. متن مقاله بسیار زیبا و کار امد بود. ولی من پاسخ سوالم را نیافتم. سنگ های من تغییر رنگ دادند بعد از استفاده. ایا دیگر انرژی سابق را ندارند؟ آنها را دور بیاندازم؟

  • سلام دوست عزیز.
   خیر بزرگوار اصلا نیازی نیست سنگ رو دور بندازید. سنگ ها قابل پاکسازی و شارژ مجدد هستند. هم در مطالب سایت و هم مفصل تر در پیج اینستاگرام که لینکش در انتهای صفحه اصلی سایت گذاشته شده شیوه های پاکسازی و شارژ سنگ ها گفته شده .

 2. نقاط قوت
  • تسلط داشتن بر دنیای کلمات و چیدن آنها بصورت حرفه ای
  نقاط ضعف
  • ضعفی دیده نشد و بخوبی به همه مطالب پرداخته شده بود

  سپاسگزارم از اطلاعات مفیدتون.
  همه چیز رو کامل و شفاف توضیح دادید و چیزی رو از قلم ننداختید، لذت مطالعه رو وقتی فهمیدم که چند مبحث رو بصورت مختصر و مفید تو این صفحه جا دادید.

 3. نقاط قوت
  • مطالب عالی و بدون نقص و کامل بودن.
  نقاط ضعف
  • ضعف ندارد همه مطالب کامل و جامع

  درود بر شما بسیار عالی و کارآمد و مفید،خدااا قوت

 4. نقاط قوت
  • عالی بود و بسیار مفید . سپاس
  نقاط ضعف
  • نقطه ضعفی نبود. جامع و کوتاه و کامل

  مقاله خوب و جالبی و بدرد بخوری بود . ممنون از اطلاعاتی که دادید. بسیار مفید بود….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 − 4 =

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...